تعمیر جاروبرقی ، تعمیر ماشین جاروبرقی ، تعمیر جاروبرقی بوش

تعمیر ماشین جاروبرقی، تعمیر گاه مجاز جاروبرقی ، نمایندگی تعمیر جاروبرقی  آاگ ، بوش ، زیمنس ، ایندزیت ، آریستون ، کنوود ، دوو  تعمیرگاه مجاز جاروبرقی شرکت آارخیس آبان   مدیریت مهندس آرش خوبان فر با مجوز رسمی از اتحادیه   به شماره ثبت 79989  متخصص تعمیرات لوازم منزل به صورت شبانه روزی و سرویس دهی ویژه فقط با یک تماس تمام مناطق تهران - تعمیرگاه مجاز جاروبرقی در تهران با مجوز رسمی از اتحادیه مربوطه تمیرات اساسی جاروبرقی توسط تکنسین زبده و کاری و حرفه ای تعمیرات مجاز جاروبرقی با انواع مختلف برندها

 

تعمیر جاروبرقی| تعمیر ماشین جاروبرقی | تعمیر جاروبرقی بوش

جاروبرقی وسیله ای ضروری در خانه ی همه شما عزیزان مورد استفاده قرار می گیرد و جزو ملزومات در منزل می باشد. حال اگر این وسلیه برقی دارای عیب و نقصی گردد شما عزیزان مجبور هستید با تعمیر و رفع عیب آن اقدام نمایید . لذا برای این کار حتما دنبال یک تکنسین خوب و زبده می گردید لذا شرکت آارخیس آبان با دارا بودن تکنسین های حرفه ای و زبده آماده ارایه خدمات تعمیراتی و پشتیبانی می باشد . در این لازم می بینم که اشاره کنیم شما با یک شرکت در ارتباط هستید شرکتی کار و حرفه ای اصلی آن تعمیرات انواع مختلف لوازم خانگی می باشد و مدریت آن بر عهده ی فردی تحصیل کرده و دارای مدرک مخصصوص این کار می باشد . جاروبرقی های امروزه دارای انواع مختلف برنده ها و اندازه ها و مصارف گوناگون می باشد .جاروبرقی خانگی و جاروبرقی صنعتی می باشد.

 

تعمیر جاروبرقی| تعمیر ماشین جاروبرقی | تعمیر جاروبرقی بوش

 

اجزاء الكتريكي جاروبرقي

1- دوشاخه و سيم رابط:

در واقع مي توان انتخاب دو شاخه و سيم رابط را متناسب با توان و يا به عبارتي جريان مصرفي دستگاه دانست. اگر جريان مصرفي (كششي) جاروبرقي مقدار قابل توجهي باشد، بايد سيم را با مقطع بالاتري انتخاب نمود.

2- سيم جمع كن

قبل از اختراع سيم جمع كن و كاربرد آن در جاروبرقي، همانند بسياري از وسايل برقي مي بايست پس از اتمام كار، سيم رابط به نوعي در اطراف دستگاه جاسازي مي شد كه عملا اين كار مشكل بوده و هست اما سيم جمع كن، مشكل سيم رابط را به كلي حل نموده است.

در واقع سيم جمع كن قرقره اي است كه در مركز آن از يك فنر نواري استفاده شده، با كشيدن سيم به بيرون از جاروبرقي، فنر متراكم شده و توسط زبانة مخصوص از بازگشت فنر به نقطه اوليه و در نتيجه جمع شدن سيم، دور قرقره جلوگيري مي شود. با فشار شستي مخصوص، زبانه از محيط قرقره جدا و فنر جمع شده، قرقره را در جهت عكس به چرخش در مي آورد.

با حركت قرقره در جهت عكس، سيم رابط جاروبرقي به دور آن پيچيده شده و انتهاي سيم يا به عبارتي دو شاخه به بدنه جارو مماس مي شود.

سيم رابط در داخل قرقره به دو ريل حلقوي شكل متصل شده و اين دو ريل با حركت قرقره به چرخش درخواهند آمد. در داخل قرقره از قطعه اي استفاده مي شود كه بر روي آن شاخكهايي با فاصله معين تعبيه شده هر كدام از اين شاخكها با يكي از ريلها در تماس است. شاخكها ثابت بوده و در واقع توسط آنها فاز و نول از ريلهاي مدور دريافت و به داخل جارو مي رسد. بنابراين از سيم جمع كن دو سيم به طرف مدار داخلي دستگاه خارج مي شود كه هر كدام از اين سيمها به يكي از شاخكهاي دريافت كننده برق از ريلها وصل است.

به مرور خاصيت فنري شاخكها كاهش يافته و يكي از آنها (يا هردو ) از ريلهاي سيم جمع كن جدا مي شود. در بسياري از موارد كه در كار با جاروبرقي، مشكل روشن نشدن آن بروز مي كند، عيب در همين قسمت قابل پيگيري و رفع مي باشد (مبحث عيب يابي).

4- كليد كنترل

معمولا در جاروبرقي از كليدهاي دو حالته ساده و در مواردي نيز از كليدهاي لامپ دار استفاده مي شود. در كليد ساده، فاز وارد كليد شده و با بسته شدن آن به طرف موتور خارج مي شود. در كليد لامپ دار. يكي از فيش هاي اتصال، مخصوص نول لامپي است كه در داخل كليد تعبيه شده است از اين رو كليد لامپ دار، داراي سه فيش (محل اتصال) مي باشد. امروزه در اكثر جاروهاي برقي، علاوه بر كليدي كه در قسمتي از بدنه دستگاه تعبيه شده كليد ديگري را بر روي دسته جارو مستقر مي سازند تا عمل روشن و خاموش كردن دستگاه به هنگام نظافت محيط به مراتب آسانتر انجام شود. در اين جاروها، از ترانس ايزوله استفاده شده است. استفاده از اين ترانس، خطر برق گرفتگي را در هنگام كار بسيار كاهش مي دهد زيرا ولتاژ بر روي دسته جارو به مراتب كمتر از ولتاژ نامي دستگاه است و همين امر، امكان كاربرد كليد با آمپر پايين تري را در آن قسمت به وجود آورده است. ولتاژ كاهش يافته روي دسته جارو عملا امكان برق گرفتگي را از بين مي برد.

5- محافظ الكتريكي موتور

از آنجا كه بروز مشكلاتي مانند مسدود شدن لوله مكش، پر شدن كيسه جاروبرقي ، اتصال حلقه با كلاف در پيچكهاي آرميچر، اتصال حلقه در كلافهاي قطب و ... جريان دريافتي موتور را شديداً افزايش داده و زمينه را جهت سوختن كامل آن فراهم مي آورد، در اكثر جاروهاي برقي تدابير مختلفي را به منظور محافظت ازموتور به كار مي برند. در بعضي جاروها پشت كيسه زباله، از يك كليد فشاري استفاده مي شود كه با افزايش حجم كيسه و تجاوز آن از مقدار مشخصي ، كليد تحريك شده و به حالت قطع در خواهد آمد. از آنجا كه اين كليد سر راه فاز يا نول اصلي موتور تعبيه مي شود، قبل از خالي كردن كيسه، روشن شدن موتور ناممكن است.

در بعضي از جاروهاي برقي مانند شارپ، براي كنترل جريان دريافتي موتور از فيوز شيشه اي بهره برده اند. جريان فيوز معادل جريان موتور انتخاب مي شود و در صورت مطالبه جريان بيشتر توسط موتور، سيم ذوب شونده فيوز به حالت قطع درآمده و عملكرد موتور متوقف خواهد شد. كاربرد اورلود، داراي يك قطعه المنت كم وات و يك صفحه فلزي حساس است كه بر اثر افزايش گرماي المنت، تحريك شده و ارتباط بين كنتاكتهاي ورودي و خروجي اورلود را قطع خواهد نمود. اگر از دستگاه براي يك مدت طولاني استفاده شود گرماي درون محفظه موتور افزايش يافته و شرايط دشواري را جهت ادامه كار موتور پديد مي آورد. از اين رو اورلود همواره در داخل محفظه موتور تعبيه مي شود تا بر اثر افزايش دما، با انبساط صفحه حساس ، دستگاه را متوقف سازد.

6- ميكروسوئيچ

در جاروهاي برقي، بندرت از اين كليد فشاري استفاده مي شود اما از آنجا كه برخي از توليد كنندگان اين وسيله برقي مانند كارخانه الكترولوكس در محصول خود آن را به كار برده اند، به توضيح مختصري بسنده مي كنيم.

ميكروسوئيچ، يك شستي فشاري است كه عموماً در حالت عادي باز و با فشار اهرم، به حالت وصل در مي آيد. البته ميكروسوئيچ با عملكرد كاملاً عكس نيز در برخي وسايل برقي مانند يخچال مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجا كه اتصالات غيرصحيح بدنه مي تواند در مكش جارو تأثير بسزايي داشته باشد، از اين شستي فشاري در محل اتصال اجزاء بدنه دستگاه استفاده مي شود.

به عبارت ساده تر، ماداميكه بدنه به طور كامل انجام نشده است، ميكروسوئيچ و يا ميكروسوئيچ هاي به كار رفته در جاروبرقي، به حالت باز بوده و چون سر راه نول يا فاز واقع شده اند، به موتور برق نمي رسد.

مدار الكتريكي انواع جاروبرقي

منظور از مدار الكتريكي جاروبرقي نشان دادن غبار الكتريكي دستگاه و مشخص نمودن نحوه اتصال آنها به يكديگر است. البته در جاروهاي برقي مدارهاي مختلفي مورد استفاده قرار گرفته است كه در ادامه به شرح چند نمونه خواهيم پرداخت.

1- مدار الكتريكي جاروبرقي معمولي

در اين جاروها عموماً از يك موتور يونيورسال و كليد كنترل دو حالته استفاده شده است.

2- جاروبرقي با ديمر

در اين نوع از جاروهاي برقي از ديمر يا به عبارتي كنترل كننده الكترونيكي ولتاژ موتور استفاده شده است. امروزه اكثر جاروهاي برقي را مجهز به ديمر مي سازند تا عملكرد دستگاه انعطاف زيادي داشته باشد و بتوان در نقاط مختلف با قدرت مكندگي متنوع نسبت به جمع آوري زباله و گرد و غبار اقدام نمود.

توسط ديمر مي توان دامنه ولتاژ را از 0 تا 220 ولت تغيير داد و متناسب با ولتاژ تعيين شده، مكش دستگاه نيز تغيير خواهد كرد.

 

3- جاروبرقي با موتور چند سرعته

در اين نوع از جاروهاي برقي، بالشتك هاي موتور يونيورسال داراي سر سيم هاي متفاوتي بوده كه اتصال هر يك از آنها به جريان برق، ميدان مغناطيسي خاصي را ايجاد نموده و موتور متناسب با اين ميدان به چرخش درخواهد آمد. سرعت هاي مختلف موتور، قدرت مكش دستگاه را تغيير مي دهد.

4- جاروبرقي با ترانس ايزوله

طراحي و نصب كليد قطع و وصل دستگاه بر روي لوله رابط جارو، عملا استفاده از دستگاهرا آسان و راحت نموده و اين عمل ممكن نمي شد مگر آنكه سيم هاي متصله به كليد از قطر كمي برخوردار شوند زيرا عبور سيم هاي رابط از درون لوله مكش انعطاف آن را سلب خواهد نمود و به همين دليل كاربرد ترانس ايزوله الزامي شد. توسط اين ترانس عملكرد دستگاه با جريان بالا در داخل خود محفظه موتور انجام شده و تنها فرمان جذب سيم پيچ رله (ترانس ايزوله) توسط كليد ظريفي كه بر روي لوله قرار گرفته صادر مي شود.

سري بودن اين كليد با سيم پيچ رله كه از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، جريان عبوري از مدار فوق را به مراتب كاهش داده و همين امر موجب شده است سيم رفت و برگشت به كليد نرم پاييني داشته باشند.

با بسته شدن كليد از سيم پيچ رله جريان عبور نموده و مغناطيس فراواني را به وجود خواهد آورد. اين ميدان مغناطيسي، يك اهرم فلزي را جذب و موجب بسته شدن كليد قدرت مي شود. منظور از كليد قدرت كليدي است كه ميتواند جريان بالايي را از خود عبور دهد. از آنجا كه ورودي كليد به فاز اصلي دستگاه و خروجي آن به موتور متصل است و موتور نول را مستقيماً دريافت داشته با بسته شدن كليد موتور روشن شده و مكش لازم ايجاد مي شود.

با پايان نظافت، در همان حال كه لوله رابط جاروبرقي در دستان شام قرار دارد مي توانيد كليد را به حالت باز (خاموش) درآوريد. باز شدن كليد، جريان عبوري از سيم پيچ رله را متوقف نموده و مغناطيسي موجب جذب اهرم كليد قدرت شده بود كاهش و به تدريج از بين خواهد رفت.

بسته شدن كليد قدرت و يا به زبان ديگر جذب اهرم متصل به اين كليد، يك فنر نسبتاً قوي را فشرده ساخته و حال كه مغناطيس جذب اهرم از ميان رفته بازگشت فنر به حالت اوليه موجب باز شدن كليد قدرتو خاموش شدن موتور خواهد شد.

 

 تعمیرات فریزر

تعمیرات ماکروفر

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

 تعمیر جاروبرقی * نحوه کارکرد

آخرین اخبار

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16

آمار بازدید

امروز74
دیروز73
این هفته366
این ماه471
کل76129

اطلاعات مراجعه کننده

جمعه, 15 آذر 1398 16:26

آدرس :

آدرس دفتر : بزرگراه آیت اله صدر - قلندری جنوبی (دستور جنوبی) کوچه شهید ربیعی - کوچه انجیلی - پلاک ششم

23 18 50 22

آدرس تعمیرگاه : پاسداران - بوستان دوم - خیابان داود اسلامی کوچه قبا - کوچه باران - پلاک ششم

78 66 36 88

تماس با ما